07.11.2019 - 28.11.2019
i
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ԽՈՐՀՈՒՐԴ ՈՐՈՇՈՒՄ
ԲԴԽ-23-Ն-1 2018 թ.
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳԻՐՔ» ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ՕՐԵՆՔՈՎ ՉՍԱՀՄԱՆՎԱԾ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԴԱՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԸ, ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԻ ՍՊԱՍԱՐԿՄԱՆ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԸ ՍԱՀՄԱՆԵԼՈՒ, ԴԱՏԱՎՈՐՆԵՐԻ` ԸՍՏ ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԻ ԵՎ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՄԱՆ ԲԱՇԽՈՒՄՆ ՈՒ ԹՎԱԿԱԶՄԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 89-րդ հոդվածի 1-ին մասի 25-րդ կետով, 89-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 94-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 166-րդ հոդվածի 17-րդ մասի 1-ին կետով, 20-րդ կետով և 21-րդ կետով, «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 23-րդ հոդվածի 1-ին մասով` Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն դատական խորհուրդը որոշում է՝
1. Սահմանել ՀՀ առաջին ատյանի դատարանների` «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքով չսահմանված նստավայրերը, նստավայրերի սպասարկման տարածքները, հաստատել դատավորների` ըստ նստավայրերի և մասնագիտացման բաշխումն ու թվակազմը` համաձայն հավելված 1-ի և հավելված 2-ի:
2. «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 166-րդ հոդվածի 10-րդ կետի հիմքով` իրավունքի ուժով, Հայաստանի Հանրապետության դատարանների նախագահների խորհրդի 2011 թվականի օգոստոսի 26-ի «ՀՀ առաջին ատյանի դատարանների նստավայրերը և դատավորների մասնագիտացումների ցանկը հաստատելու մասին» թիվ 16-Լ որոշումը համարել ուժը կորցրած:
3. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից:
4. Սույն որոշման հավելված 2-ը կիրառվում է 2019 թվականի հունվարի 1-ից:
Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ |
Գ. Հարությունյան |
2018 թ. հուլիսի 9 Երևան
|
|
Հավելված 1 Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն դատական խորհրդի 2018 թ. հուլիսի 9-ի թիվ ԲԴԽ-23-Ն-1 որոշման
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԴԱՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԸ, ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԻ ՍՊԱՍԱՐԿՄԱՆ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԸ, ԴԱՏԱՎՈՐՆԵՐԻ` ԸՍՏ ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԻ ԵՎ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՄԱՆ ԲԱՇԽՈՒՄՆ ԵՎ ԹՎԱԿԱԶՄԸ
1. ՀՀ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
1. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Դարբինյան Աղասի Սամվելի |
2. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Հովակիմյան Սամվել Սերյոժայի |
3. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Առաքելյան Գրիգոր Սամվելի |
4. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Ղազարյան Արգիշտի Անդրանիկի |
5. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Միրզոյան Արծրուն Մարտունի |
6. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Այվազյան Հրաչ Մարտունի |
7. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Ծատուրյան Արթուր Արշավիրի |
8. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Պետրոսյան Մհեր Ղարիբի |
9. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Հարությունյան Անի Գրիգորիի |
10. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Խանդանյան Ռաֆիկ Գագիկի |
11. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Ավագյան Արթուր Ռաֆայելի |
12. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Նահապետյան Էդվարդ Թումասի↩ |
13. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Զարիկյան Կարեն Բարսեղի |
14. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածք տարածքներ |
Հակոբյան Լիանա Օնիկի |
15. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Համբարձումյան Մերի Գևորգի |
16. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Հարությունյան Ալեքսանդրա Ալեքսեյի |
17. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Մելքումյան Միքայել Գագիկի |
18. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչականտարածքներ |
Սոսյան Գևորգ Միքայելի |
19. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Ազրոյան Ռուզաննա Արայիկի |
20. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ |
Դանիելյան Դանիել Սամվելի |
21. |
քաղաք Սևան |
Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ |
Մկրտչյան Արկադիկ Պերճի |
22. |
քաղաք Գյումրի |
Շիրակի մարզի վարչական տարածք |
Մաքեյան Ռոբերտ Վարդանի |
23. |
քաղաք Վանաձոր |
Լոռու մարզի վարչական տարածք |
Ալավերդյան Արշակ Սերոժի |
24. |
քաղաք Կապան |
Սյունիքի մարզի վարչական տարածք |
Հովհաննիսյան Հասմիկ Հայկազի |
|
Ընդհանուրը` 24 դատավոր |
|
|
(1-ին աղյուսակը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4 որոշումներ)
i
2. ԵՐԵՎԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ (քրեական մասնագիտացում)
|
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
Մասնագիտացում |
1. |
Կենտրոն |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Մարտիրոսյան Մնացական Վոլոդյայի |
Քրեական/ Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ/ |
2. |
Կենտրոն |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Մակյան Մեսրոպ Երջանիկի |
Քրեական/ Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ/↩ |
3. |
Կենտրոն |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Պողոսյան Գագիկ Կոլյայի |
Քրեական/ անչափահասների գործեր/ |
4. |
Կենտրոն |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Մկրտչյան Արթուր Պետիկի↩ |
Քրեական/Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, անչափահասների գործեր/↩ |
5. |
Կենտրոն |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Թադևոսյան Արտակ Հենրիկի↩ |
Քրեական |
6. |
Կենտրոն |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Մաթևոսյան Աննա Գևորգի |
Քրեական |
7. |
Կենտրոն |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Գրիգորյան Տաթևիկ Հրաչի |
Քրեական |
8. |
Կենտրոն |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Ֆարխոյան Կարեն Սուրենի |
Քրեական |
9. |
Շենգավիթ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Բալայան Դավիթ Կիմի |
Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյա| գործեր/ |
10. |
Շենգավիթ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Բաղդասարյան Նելլի Ռոմիկի |
Քրեական/ անչափահասների գործեր/ |
11. |
Շենգավիթ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Մարգարյան Վաչե Վանիկի |
Քրեական |
12. |
Շենգավիթ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Պապոյան Ռոբերտ Լազոյի |
Քրեական/ անչափահասների գործեր/ |
13. |
Շենգավիթ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Մելքոնյան Մարինե Տոնականի |
Քրեական |
14. |
Շենգավիթ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Դանիբեկյան Աննա Արտեմի |
Քրեական |
15. |
Շենգավիթ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Գաբրիելյան Արտուշ Վաչագանի↩ |
Քրեական |
16. |
Ավան |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Հարությունյան Դավիթ Հրաչյայի |
Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/ |
17. |
Ավան |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Վարդապետյան Արմեն Ղազարի |
Քրեական/ անչափահասների գործեր/ |
18. |
Ավան |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
|
Քրեական |
19. |
Ավան |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Հովհաննիսյան Արման Համլետի |
Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/ |
20. |
Ավան |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Մանուկյան Հարություն Սենեքերիմի |
Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/ |
21. |
Ավան |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Գրիգորյան Վարդան Լևոնի |
Քրեական↩ |
22. |
Ավան |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Մելիքյան Վահագն Լեոնիդի |
Քրեական |
23. |
Ավան |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
|
Քրեական |
24. |
Ավան |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Գրիգորյան Դավիթ Մարատի |
Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/ |
25. |
Ավան |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Գրիգորյան Վարդան Արմենակի |
Քրեական |
(քաղաքացիական մասնագիտացում) |
|
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
Մասնագիտացում |
1. |
Կենտրոն |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Վարդազարյան Ռուբեն Էդուարդի |
Քաղաքացիական↩ |
2. |
Էրեբունի |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Խաչատրյան Գայանե Անդրանիկի |
Քաղաքացիական/ Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/ |
3. |
Էրեբունի |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Գրիգորյան Լիզա Ռաֆիկի |
Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/ |
4. |
Էրեբունի |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Եսոյան Երեմ Հարությունի |
Քաղաքացիական/ կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/ |
5. |
Էրեբունի |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Ստեփանյան Տաթևիկ Լևոնի |
Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյա| գործեր/ |
6. |
Էրեբունի |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Հովսեփյան Նաիրա Գևորգի |
Քաղաքացիական |
7. |
Էրեբունի |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Գաբրիելյան Ավագ Արտուշի |
Քաղաքացիական /կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/ |
8. |
Արաբկիր↩ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Իսկանդարյան Սիմա Ալբերտի |
Քաղաքացիական↩ |
9. |
Էրեբունի |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Մազմանյան Գայանե Հայկազի |
Քաղաքացիական |
10. |
Արաբկիր |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Դանիելյան Արմեն Արամի |
Քաղաքացիական↩ |
11. |
Արաբկիր |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Հովսեփյան Սիմիզար Եղիշի |
Քաղաքացիական |
12. |
Արաբկիր |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Բունիաթյան Ռուբեն Մնացականի |
Քաղաքացիական↩ |
13. |
Արաբկիր |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Նախշքարյան Զարուհի Կարենի |
Քաղաքացիական/ կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/ |
14. |
Արաբկիր |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Ստեփանյան Արթուր Համլետի |
Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտ պանության վերաբերյալ գործեր/ |
15. |
Արաբկիր |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Ավետիսյան Էդիկ Վարազդատի |
Քաղաքացիական /Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/ |
16. |
Քանաքեռ↩ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Մկրտչյան Արթուր Միշայի↩ |
Քաղաքացիական/կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/↩ |
17. |
Արաբկիր |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Բադիրյան Արմենուհի Սամվելի |
Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտ պանության վերաբերյալ գործեր/ |
18. |
Արաբկիր |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Ամալյան Էդուարդ Գրիգորի |
Քաղաքացիական /Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/ |
19. |
Արաբկիր |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Ներսիսյան Ռուբեն Ռաֆիկի |
Քաղաքացիական |
20. |
Էրեբունի↩ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Ասատրյան Ժաննա Համլետի |
Քաղաքացիական (Օտարերկրյա արբիտրաժի վճիռները ճանաչելու և կատարման թույլատրելու վերաբերյալ գործեր)↩ |
21. |
Քանաքեռ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Բարսեղյան Իշխան Արամայիսի |
Քաղաքացիական |
22. |
Քանաքեռ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Ափինյան Ռուբեն Կորյունի |
Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/ |
23. |
Քանաքեռ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Սուքոյան Ալեքսեյ Արշալույսի |
Քաղաքացիական↩ |
24. |
Քանաքեռ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Պետրոսյան Կարինե Գալֆրեդի |
Քաղաքացիական↩ |
25. |
Քանաքեռ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Սարգսյան Լիլիթ Տիգրանի↩ |
Քաղաքացիական/կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/↩ |
26. (26-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)↩ |
27. (27-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)↩ |
28. (28-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)↩ |
29. (29-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)↩ |
30. (30-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)↩ |
31. (31-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)↩ |
32. (32-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)↩ |
33. (33-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)↩ |
34. |
Աջափնյակ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Շահնազարյան Հովիկ Սուրենի |
Քաղաքացիական /կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/ |
35. |
Աջափնյակ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Թորոսյան Գոռ Գագիկի |
Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/ |
36. |
Աջափնյակ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Փիլոսյան Աննա Ալեքսանդրի |
Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/ |
37. |
Աջափնյակ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Ավետիսյան Նաիրա Վազգենի |
Քաղաքացիական /Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/ |
38. |
Աջափնյակ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Երիցյան Սարգիս Սերգոյի |
Քաղաքացիական /Օտարերկրյա արբիտրաժի վճիռները ճանաչելու և կատարման թոյլատրելու վերաբերյալ գործեր/ |
39. |
Աջափնյակ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Զարգարյան Հայարփի Արթուրի↩ |
Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/↩ |
40. |
Աջափնյակ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Դավթյան Աիդա Մելիքսեթի↩ |
Քաղաքացիական/կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/↩ |
41. |
Աջափնյակ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Վարդանյան Գրիգորի Հարությունի |
Քաղաքացիական /կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/ |
42. |
Աջափնյակ |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Պետրոսյան Արշակ Վոլոդյայի |
Քաղաքացիական |
43. |
Էրեբունի |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Հովհաննիսյան Դիանա Ռոմանի |
Քաղաքացիական (Օտարերկրյա արբիտրաժի վճիռները ճանաչելու և կատարման թույլատրելու վերաբերյալ գործեր)↩ |
44. |
Արաբկիր |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Գրիգորյան Տիգրան Սիմոնի |
Քաղաքացիական |
45. |
Արաբկիր |
Երևան քաղաքի վարչական տարածք |
Տաշչյան Մարինա Գևորգի |
Քաղաքացիական (Օտարերկրյա արբիտրաժի վճիռները ճանաչելու և կատարման թույլատրելու վերաբերյալ գործեր)↩ |
|
Ընդհանուրը` 62 դատավոր↩ |
|
|
|
(2-րդ աղյուսակը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4, 12.09.19 ԲԴԽ-63-Ն-10, 10.10.19 ԲԴԽ-67-Ն-12 որոշումներ)
i
4. ԿՈՏԱՅՔԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
Մասնագիտացում |
(Քրեական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Հրազդան |
Հրազդանի, Չարենցավանի վարչական տարածքներ |
Ավագյան Հովհաննես Ռաֆիկի↩ |
Քրեական |
2. |
քաղաք Եղվարդ |
Եղվարդի, Աբովյանի վարչական տարածքներ |
Մարգարյան Գեղամ Մերուժանի |
Քրեական |
3. |
քաղաք Աբովյան |
Աբովյանի, Եղվարդի վարչական տարածքներ |
Ստեփանյան Վարդան Ներսիկի↩ |
Քրեական |
4. |
քաղաք Չարենցավան |
Չարենցավանի, Հրազդանի վարչական տարածքներ |
Շահբազյան Գոռ Լյովայի |
Քրեական |
(Քաղաքացիական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Աբովյան |
Աբովյանի, Եղվարդի վարչական տարածքներ↩ |
Արզումանյան Աննա Սեյրանի |
Քաղաքացիական↩ |
2. |
քաղաք Հրազդան |
Հրազդանի, Չարենցավանի վարչական տարածքներ |
Սիսակյան Արիստակես Վարդանի |
Քաղաքացիական |
3. |
քաղաք Հրազդան |
Հրազդանի, Չարենցավանի վարչական տարածքներ |
Խաչիկյան Աշոտ Սուրենի |
Քաղաքացիական |
4. |
քաղաք Աբովյան |
Աբովյանի, Եղվարդի վարչական տարածքներ |
Գևորգյան Մեխակ Կառլենի |
Քաղաքացիական |
5. |
քաղաք Չարենցավան |
Չարենցավանի, Աբովյանի վարչական տարածքներ |
Օհանյան Արման Վարդանի↩ |
Քաղաքացիական |
6. |
քաղաք Եղվարդ |
Եղվարդի, Աբովյանի վարչական տարածքներ |
Հեբոյան Գագիկ Զենիկի |
Քաղաքացիական |
|
Ընդհանուրը 10 դատավոր |
|
|
|
(4-րդ աղյուսակը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3 որոշումներ)
i
5. ԱՐԱՐԱՏԻ ԵՎ ՎԱՅՈՑ ՁՈՐԻ ՄԱՐԶԵՐԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
Մասնագիտացում |
(Քրեական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Եղեգնաձոր↩ |
Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածք↩ |
|
Քրեական |
2. |
քաղաք Արտաշատ |
Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածք↩ |
Հովհաննիսյան Գրիգոր Վոլոդյայի |
Քրեական |
3. |
քաղաք Վեդի |
Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածք↩ |
Արազյան Լևոն Ռուբենի |
Քրեական |
4. |
քաղաք Մասիս |
Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածք↩ |
Պողոսյան Թաթուլ Ջանիբեկի |
Քրեական |
5. |
քաղաք Արտաշատ↩ |
Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածք↩ |
Պետրոսյան Հարություն Գաբրիելի |
Քրեական |
(Քաղաքացիական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Մասիս |
Մասիսի, Արտաշատի վարչական տարածքներ |
Սահակյան Սերգեյ Ժորայի |
Քաղաքացիական |
2. |
քաղաք Արտաշատ |
Արտաշատի, Մասիսի վարչական տարածքներ |
Մատինյան Սամվել Սեյրանի |
Քաղաքացիական |
3. |
քաղաք Արտաշատ |
Արտաշատի, Մասիսի վարչական տարածքներ↩ |
Քոչարյան Ելենա Երեմի |
Քաղաքացիական↩ |
4. |
քաղաք Վեդի |
Վեդու, Վայքի, Եղեգնաձորի վարչական տարածքներ |
|
Քաղաքացիական |
5. |
քաղաք Վեդի↩ |
Եղեգնաձորի, Վեդու, Վայքի վարչական տարածքներ↩ |
Բալյան Գևորգ Հարությունի |
Քաղաքացիական |
6. |
քաղաք Վայք |
Վայքի, Եղեգնաձորի, Վեդու վարչական տարածքներ |
Դարբինյան Հենրիկ Ռոբերտի |
Քաղաքացիական |
7. |
քաղաք Արտաշատ↩ |
Արտաշատի, Վեդու վարչական տարածքներ |
Աթոյան Ռուբինա Ռուբենի |
Քաղաքացիական |
|
Ընդհանուրը 12 դատավոր |
|
|
|
(5-րդ աղյուսակը փոփ. 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4, 29.04.19 ԲԴԽ-26-Ն-5, 13.06.19 ԲԴԽ-41-Ն-7, 26.09.19 ԲԴԽ-65-Ն-11 որոշումներ)
i
6. ԱՐՄԱՎԻՐԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
Մասնագիտացում |
(Քրեական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Արմավիր |
Արմավիրի մարզի վարչական տարածք |
Սարգսյան Հրաչիկ Երեգլոյի |
Քրեական |
2. |
քաղաք Արմավիր |
Արմավիրի մարզի վարչական տարածք |
Ադամյան Արթուր Սարիբեկի |
Քրեական |
3. |
քաղաք Էջմիածին |
Արմավիրի մարզի վարչական տարածք |
Խալաթյան Վահե Ռաֆայելի |
Քրեական |
4. |
քաղաք Արմավիր |
Արմավիրի մարզի վարչական տարածք |
Հովհաննիսյան Արմեն Արտաշեսի |
Քրեական |
(Քաղաքացիական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Արմավիր |
Արմավիրի և Բաղրամյանի վարչական տարածքներ |
Սիմոնյան Մանվել Մազմանի |
Քաղաքացիական |
2. |
քաղաք Էջմիածին↩ |
Էջմիածնի վարչական տարածք↩ |
Հովհաննիսյան Էդգար Էդիկի |
Քաղաքացիական |
3. |
քաղաք Արմավիր |
Արմավիրի և Բաղրամյանի վարչական տարածքներ↩ |
Ֆիդանյան Գոհար Խաչատուրի |
Քաղաքացիական↩ |
4. |
քաղաք Էջմիածին |
Էջմիածնի վարչական տարածք |
Գրիգորյան Նաիրա Մանվելի |
Քաղաքացիական |
5. |
քաղաք Էջմիածին |
Էջմիածնի վարչական տարածք |
Մելքոնյան Հովհաննես Պարգևի |
Քաղաքացիական |
6. (6-րդ կետն ուժը կորցրել է 21.02.2018 թվականից` 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3 որոշում) |
|
Ընդհանուրը 9 դատավոր |
|
|
|
(6-րդ աղյուսակը փոփ. 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4 որոշումներ)
i
7. ԱՐԱԳԱԾՈՏՆԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
Մասնագիտացում |
(Քրեական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Աշտարակ |
Արագածոտնի մարզի վարչական տարածք |
Մնոյան Սուրեն Լենդրուշի |
Քրեական |
2. |
քաղաք Ապարան |
Արագածոտնի մարզի վարչական տարածք |
Կարապետյան Էդգար Ռուբիկի |
Քրեական |
(Քաղաքացիական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Աշտարակ |
Աշտարակի, Ապարանի վարչական տարածքներ↩ |
Մարգարյան Արթուր Ալբերտի |
Քաղաքացիական↩ |
2. |
քաղաք Աշտարակ |
Աշտարակի, Ապարանի վարչական տարածքներ |
Խաչատրյան Գոհարիկ Մանուկի |
Քաղաքացիական |
3. |
քաղաք Աշտարակ |
Աշտարակի, Ապարանի վարչական տարածքներ |
Մարգարյան Մանուկ Սոկրատի |
Քաղաքացիական |
4. |
քաղաք Թալին |
Թալինի, Աշտարակի վարչական տարածքներ |
Հովհաննիսյան Լենդրուշ Հրաչյայի |
Քաղաքացիական |
|
Ընդհանուրը 6 դատավոր |
|
|
|
(7-րդ աղյուսակը փոփ. 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 12.09.19 ԲԴԽ-63-Ն-10, 26.09.19 ԲԴԽ-65-Ն-11, 24.10.19 ԲԴԽ-69-Ն-13 որոշումներ)
i
8. ՇԻՐԱԿԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ↩
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
Մասնագիտացում |
(Քրեական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Գյումրի |
Գյումրու, Արթիկի, Անիի վարչական տարածքներ, համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք |
Ղուկասյան Ադրինե Հովհաննեսի |
Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/ |
2. |
քաղաք Գյումրի |
Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածք, համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր` Շիրակի մարզի վարչական տարածք |
Միսակյան Վահե Ներսեսի |
Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/ |
3. |
քաղաքներ Արթիկ, Մարալիկ |
Արթիկի, Անիի, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածք, անչափահասների գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք |
Մանուկյան Աշոտ Զավենի |
Քրեական/ Անչափահասների գործեր/ |
4.
|
քաղաք Գյումրի
|
Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական
տարածքներ, անչափահասների գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք |
|
Քրեական/ Անչափահասների գործեր/
|
(Քաղաքացիական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Գյումրի |
Գյումրու, Ախուրյանի,Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածքներ |
Հովհաննիսյան Գագիկ Վոլոդյայի |
Քաղաքացիական |
2. |
քաղաք Գյումրի |
Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածքներ, ՀՀ անօրինական տեղափոխված կամ ՀՀ–ում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք |
Խաչատրյան Լիլիթ Ռաֆիկի |
Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/ |
3. |
քաղաք Գյումրի |
Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածքներ,/Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/` Շիրակի մարզի վարչական տարածք |
|
Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/ |
4. |
քաղաք Գյումրի |
Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածքներ, մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք |
Բաղմանյան Իվան Զավենի |
Քաղաքացիական/ Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/ |
5. |
քաղաք Գյումրի |
Գյումրու, Անիի, Արթիկի վարչականտարածքներ, կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք |
Ղազարյան Հովհաննես Խաչիկի |
Քաղաքացիական/ Կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/ |
6. |
քաղաք Գյումրի |
Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածքներ, մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզիվարչական տարածք |
|
Քաղաքացիական/Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/ |
7. |
քաղաք Գյումրի |
Գյումրու, Աշոցքի, Ամասիայի և Ախուրյանի վարչական տարածքներ |
Հարությունյան Գոռ Վահեի↩ |
Քաղաքացիական |
8. |
քաղաք Մարալիկ |
Անիի և Արթիկի վարչական տարածքներ, կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք |
|
Քաղաքացիական/ Կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/ |
9. (9-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)↩ |
|
Ընդհանուրը 12 դատավոր↩ |
|
|
|
(8-րդ աղյուսակը խմբ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 26.09.19 ԲԴԽ-65-Ն-11, 24.10.19 ԲԴԽ-69-Ն-13 որոշումներ)
i
9. ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
Մասնագիտացում |
(Քրեական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Վանաձոր |
Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ |
Հարությունյան Մուշեղ Պապիկի |
Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/ |
2. |
քաղաք Վանաձոր↩ |
Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ↩ |
Ղուկեյան Դիանա Աշոտի |
Քրեական/անչափահասների գործեր/ |
3. |
քաղաք Վանաձոր |
Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ |
Գզոգյան Սուսաննա Վասիլի |
Քրեական /Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/ |
4. |
քաղաք Ալավերդի |
Ալավերդու, Ստեփանավանի և Տաշիրի վարչական տարածքներ |
Բաղդասարյան Սուրեն Ժորայի |
Քրեական/անչափահասների գործեր/ |
5. |
քաղաք Տաշիր |
Ալավերդու, Ստեփանավանի և Տաշիրի վարչական տարածքներ |
|
Քրեական/Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործություններիվերաբերյալ գործեր/ |
(Քաղաքացիական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Վանաձոր |
Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ, Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործերով` Լոռու մարզի վարչական տարածք |
Մխիթարյան Նաիրա Միշայի |
Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետությունան օրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/ |
2. |
քաղաք Վանաձոր |
Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ, կորպորատիվ վեճերով գործերով` Լոռու մարզի վարչական տարածք |
Հովնանյան Վարդուհի Սուրիկի |
Քաղաքացիական /կորպորատիվ վեճերով գործեր/ |
3. |
քաղաք Վանաձոր |
Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ |
Վարդանյան Ալֆրեդ Մաքսիմի |
Քաղաքացիական /Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունու մ ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/ |
4. |
քաղաք Վանաձոր |
Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ, Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործերով` Լոռու մարզի վարչական տարածք |
Մկրտչյան Արամ Համլետի |
Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/ |
5. |
քաղաք Ալավերդի |
Ալավերդու, Ստեփանավանի վարչական տարածքներ |
|
Քաղաքացիական |
6. |
քաղաք Ստեփանավան |
Ստեփանավանի, Տաշիրի, Ալավերդու վարչական տարածքներ |
Զաքարյան Գնել Ժորայի |
Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/ |
7. |
քաղաք Սպիտակ↩ |
Վանաձորի վարչական տարածքներ↩ |
Մկոյան Աղասի Արշակի |
Քաղաքացիական/կորպորատիվ վեճերով գործեր/↩ |
8. (8-րդ կետն ուժը կորցրել է 08.08.2019 թվականից` 02.08.19 ԲԴԽ-56-Ն-9 որոշում) |
9. (9-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում) |
|
Ընդհանուրը 12 դատավոր↩ |
|
|
|
(9-րդ աղյուսակը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4, 13.06.19 ԲԴԽ-41-Ն-7, 02.08.19 ԲԴԽ-56-Ն-9, 12.09.19 ԲԴԽ-63-Ն-10 որոշումներ)
i
10. ՏԱՎՈՒՇԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
Մասնագիտացում |
(Քրեական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Իջևան |
Իջևանի, Բերդի, Նոյեմբերյանի վարչական տարածքներ |
Մարդանյան Սամվել Կոստյայի |
Քրեական |
2. |
քաղաք Իջևան ↩ |
Իջևանի, Դիլիջանի, Նոյեմբերյանի վարչական տարածքներ↩ |
Մելքոնյան Ռաֆիկ Գերասիմի |
Քրեական |
3. |
քաղաք Բերդ |
Բերդի, Իջևանի, Դիլիջանի վարչական տարածքներ |
Զաքինյան Զոյա Շաքարի |
Քրեական |
(Քաղաքացիական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Դիլիջան |
Տավուշի մարզի վարչական տարածք |
Ուլիխանյան Սյուզաննա Սուրենի |
Քաղաքացիական |
2. |
քաղաք Նոյեմբերյան↩ |
Տավուշի մարզի վարչական տարածք |
|
Քաղաքացիական |
3. |
քաղաք Իջևան |
Տավուշի մարզի վարչական տարածք |
Կուրեխյան Արման Աշոտի |
Քաղաքացիական↩ |
|
Ընդհանուրը 6 դատավոր |
|
|
|
(10-րդ աղյուսակը փոփ. 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4, 10.10.19 ԲԴԽ-67-Ն-12 որոշումներ)
i
11. ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
Մասնագիտացում |
(Քրեական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Գավառ |
Գավառի, Մարտունու վարչական տարածքներ |
Չիչոյան Սերգեյ Դիմիտրիի |
Քրեական |
2. |
քաղաք Մարտունի |
Մարտունու, Գավառի, Վարդենիսի վարչական տարածքներ |
Իսկոյան Յուրիկ Արամայիսի |
Քրեական |
3. |
քաղաք Վարդենիս |
Վարդենիսի, Մարտունու վարչական տարածքներ |
Հարությունյան Վարդան Գուրգենի |
Քրեական |
4. |
քաղաք Ճամբարակ |
Ճամբարակի, Սևանի վարչական տարածքներ |
Պետրոսյան Աղվան Ալբերտի |
Քրեական |
5. |
քաղաք Սևան |
Սևանի, Ճամբարակի վարչական տարածքներ |
Սարգսյան Դավիթ Վալերիի↩ |
Քրեական |
(Քաղաքացիական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Գավառ |
Գավառի և Մարտունու վարչական տարածքներ |
Ոսկանյան Արմիդա Արմենի↩ |
Քաղաքացիական |
2. |
քաղաք Մարտունի |
Մարտունու և Վարդենիսի վարչական տարածքներ |
Մինասյան Գոռ Գառնիկի |
Քաղաքացիական |
3. |
քաղաք Սևան |
Սևանի, Ճամբարակի վարչական տարածքներ |
Մանուկյան Սերոբ Մովսեսի |
Քաղաքացիական |
4. |
քաղաք Սևան |
Սևանի և Գավառի վարչական տարածքներ↩ |
Ներսիսյան Լիանա Վլադիկի |
Քաղաքացիական↩ |
|
Ընդհանուրը 9 դատավոր |
|
|
|
(11-րդ աղյուսակը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3 որոշումներ)
i
12. ՍՅՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
Մասնագիտացում |
(Քրեական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Կապան |
Կապանի, Մեղրիի վարչական տարածքներ |
Օհանյան Նապոլեոն Գրիշայի |
Քրեական |
2. |
քաղաք Կապան |
Կապանի, Մեղրիի վարչական տարածքներ |
Մեխակյան Հրաչյա Գագիկի |
Քրեական |
3. |
քաղաք Գորիս |
Գորիսի, Սիսիանի վարչական տարածքներ |
Գասպարյան Գնել Գեղամի↩ |
Քրեական |
4. |
քաղաք Սիսիան |
Գորիսի, Սիսիանի վարչական տարածքներ |
|
Քրեական |
(Քաղաքացիական մասնագիտացում) |
1. |
քաղաք Կապան |
Կապանի վարչական տարածք↩ |
Գրիգորյան Սամվել Լևոնի |
Քաղաքացիական↩ |
2. |
քաղաք Կապան |
Կապանի վարչական տարածք |
Թումանյան Անահիտ Ալվարոյի |
Քաղաքացիական |
3. |
քաղաք Մեղրի |
Մեղրու վարչական տարածք |
|
Քաղաքացիական |
4. |
քաղաք Գորիս |
Գորիսի, Սիսիանի վարչական տարածքներ |
Հովակիմյան Մուրադ Մարտինի |
Քաղաքացիական |
5. |
քաղաք Սիսիան |
Սիսիանի, Գորիսի վարչական տարածքներ |
Բեգլարյան Իգնատ Վազգենի |
Քաղաքացիական |
|
Ընդհանուրը 9 դատավոր |
|
|
|
(12-րդ աղյուսակը փոփ. 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 26.09.19 ԲԴԽ-65-Ն-11 որոշումներ)
(1-ին հավելվածը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4, 29.04.19 ԲԴԽ-26-Ն-5, 02.08.19 ԲԴԽ-56-Ն-9, 12.09.19 ԲԴԽ-63-Ն-10, 26.09.19 ԲԴԽ-65-Ն-11, 10.10.19 ԲԴԽ-67-Ն-12, 24.10.19 ԲԴԽ-69-Ն-13 որոշումներ)
Հավելված 2 Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն դատական խորհրդի 2018թ. հուլիսի 9-ի թիվ ԲԴԽ-23-Ն-1 որոշման
ՍՆԱՆԿՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
Նստավայրի անվանում |
Սպասարկման տարածք |
Դատավոր |
1. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ |
Ավագյան Գարիկ Կարոյի |
2. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ |
Կատվալյան Լիլիթ Մարատի |
3. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ |
Նարինյան Գևորգ Գրիշայի |
4. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ |
Թադևոսյան Սամվել Եփրեմի |
5. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ |
Փոլադյան Տիգրան Ռոբերտի |
6. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Շիրակի, Լոռու,Արագածոտնի և Արմավիրի մարզերի վարչական տարածքներ |
Կուբանյան Արա Լևոնի |
7. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Շիրակի, Լոռու,Արագածոտնի և Արմավիրի մարզերի վարչական տարածքներ |
Աթաբեկյան Արթուր Լյուդվիգի |
8. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Շիրակի, Լոռու,Արագածոտնի և Արմավիրի մարզերի վարչական տարածքներ |
Մկրտչյան Բագրատ Սերգեյի |
9. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արարատի, Վայոց ձորի և Սյունիքի մարզերի վարչական տարածքներ |
Չիչոյան Արմեն Գառնիկի |
10. |
քաղաք Երևան |
Երևան քաղաքի, Արարատի, Վայոց ձորի և Սյունիքի մարզերի վարչական տարածքներ |
Բաբայան Արսեն Արտուշի |
11. |
քաղաք Գյումրի |
Երևան քաղաքի, Շիրակի, Լոռու, Արագածոտնի և Արմավիրի մարզերի վարչական տարածքներ |
Խաչատրյան Արմեն Օնիկի |
12. |
քաղաք Մասիս↩ |
Երևան քաղաքի, Արարատի, Վայոց ձորի և Սյունիքի մարզերի վարչական տարածքներ |
Հովհաննիսյան Արտաշես Ալֆրեդի |
|
Ընդհանուրը` 12 դատավոր |
|
|
(2-րդ հավելվածը խմբ. 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 10.10.19 ԲԴԽ-67-Ն-12 որոշումներ)
|