Սեղմել Esc փակելու համար:
ՍՊՈՐՏԻ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ՆՇԱՆԱԿԱԼԻ ՆՎԱՃՈՒՄՆ...
Քարտային տվյալներ

Տեսակ
Գործում է
Ընդունող մարմին
Ընդունման ամսաթիվ
Համար

Ստորագրման ամսաթիվ
ՈՒժի մեջ մտնելու ամսաթիվ
ՈՒժը կորցնելու ամսաթիվ
Ընդունման վայր
Սկզբնաղբյուր

Ժամանակագրական տարբերակ Փոփոխություն կատարող ակտ

Որոնում:
Բովանդակություն

Հղում իրավական ակտի ընտրված դրույթին X
irtek_logo
 

ՍՊՈՐՏԻ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ՆՇԱՆԱԿԱԼԻ ՆՎԱՃՈՒՄՆԵՐ ՈՒՆԵՑՈՂ ՄԻ ՇԱՐՔ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԻ ՇԱՐՔԱՅԻՆ ԿԱ ...

 

 

ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆ

ՈՐՈՇՈՒՄ

 

23 հուլիսի 2020 թվականի N 1221-Ա

 

ՍՊՈՐՏԻ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ՆՇԱՆԱԿԱԼԻ ՆՎԱՃՈՒՄՆԵՐ ՈՒՆԵՑՈՂ ՄԻ ՇԱՐՔ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԻ ՇԱՐՔԱՅԻՆ ԿԱԶՄԻ ՊԱՐՏԱԴԻՐ ԶԻՆՎՈՐԱԿԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ 2020 ԹՎԱԿԱՆԻ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԶՈՐԱԿՈՉԻՑ ՏԱՐԿԵՏՈՒՄ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ

 

i

Ղեկավարվելով «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 22 րդ հոդվածի 5-րդ մասով և հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2018 թվականի ապրիլի 12-ի N 450-Ն որոշմամբ սահմանված կարգի 5-րդ և 6-րդ կետերը` Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է.

1. Շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության 2020 թվականի ամառային զորակոչից մինչև 2024 թվականի ամառային զորակոչը տարկետում տալ սպորտի բնագավառում նշանակալի նվաճումներ ունեցող մի շարք քաղաքացիների` համաձայն N 1 հավելվածի:

2. Շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության 2020 թվականի ամառային զորակոչից մինչև 2022 թվականի ամառային զորակոչը տարկետում տալ սպորտի բնագավառում նշանակալի նվաճումներ ունեցող մի շարք քաղաքացիների` համաձայն N 2 հավելվածի:

3. Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2018 թվականի ապրիլի 12-ի N 450-Ն որոշմամբ սահմանված կարգի 5-րդ կետի 1-ին ենթակետով նախատեսված` սպորտի բնագավառում նշանակալի նվաճումներ ունեցող ծանրամարտի 2018 թվականի մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության հաղթող Անդրանիկ Համլետի Կարապետյանին (ծնվ.` 1995 թվականի դեկտեմբերի 15-ին, հաշվառման հասցեն` ՀՀ Արմավիրի մարզ, գ. Հայթաղ, Ա. Առաքելյան փ., տուն 49) շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության 2020 թվականի ամառային զորակոչից տարկետում տալ մինչև 2021 թվականի ամառային զորակոչը:

 

Հայաստանի Հանրապետության

    վարչապետ                     Ն. Փաշինյան

 

2020 թ. հուլիսի 24

Երևան

 

Հավելված N 1

ՀՀ կառավարության

2020 թվականի հուլիսի 23-ի

N 1221-Ա որոշման

 

ՑՈՒՑԱԿ ՇԱՐՔԱՅԻՆ ԿԱԶՄԻ ՊԱՐՏԱԴԻՐ ԶԻՆՎՈՐԱԿԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ 2020 ԹՎԱԿԱՆԻ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԶՈՐԱԿՈՉԻՑ ՄԻՆՉԵՎ 2024 ԹՎԱԿԱՆԻ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԶՈՐԱԿՈՉԸ ՏԱՐԿԵՏՈՒՄ ՍՏԱՑՈՂ` ՍՊՈՐՏԻ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ՆՇԱՆԱԿԱԼԻ ՆՎԱՃՈՒՄՆԵՐ ՈՒՆԵՑՈՂ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԻ

 

._____________________________________________________________________.

|NN |Մարզիկի անունը,|Ծննդյան|Մրցման          |Նշանակալի|Հաշվառման     |

|ը/կ|հայրանունը,    |տարե-  |անվանումը,      |նվաճումը |հասցեն և      |

|   |ազգանունը      |թիվը   |վայրը, մարզաձևը |         |զինկոմիսարիատը|

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

| 1 |       2       |   3   |        4       |    5    |      6       |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|1. |Մալխաս Բիմբաշի |22.01. |Հունա-հռոմեական |3-րդ տեղ |քաղ. Երևան,   |

|   |Ամոյան         |1999 թ.|ըմբշամարտ,      |         |Քրիստափորի    |

|   |               |       |2018 թ.         |         |104/2,        |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |Կենտրոնի ԶԿ   |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |              |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(72 կգ, Իտալիա) |         |              |

|   |               |       |2018 թ.         |1-ին տեղ |              |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |              |

|   |               |       |աշխարհի         |         |              |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(67 կգ,         |         |              |

|   |               |       |Սլովակիա)       |         |              |

|   |               |       |2019 թ.         |         |              |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |              |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |              |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(72 կգ, Իսպանիա)|         |              |

|   |               |       |(նախորդ         |1-ին տեղ |              |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |              |

|   |               |       |ՀՀ կառավարության|         |              |

|   |               |       |13.07.2017 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 846-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|2. |Արման Հայկի    |08.05. |Հունա-հռոմեական |3-րդ տեղ |քաղ. Երևան,   |

|   |Վարդանյան      |2002 թ.|ըմբշամարտ,      |         |Արարատյան 1-ին|

|   |               |       |2019 թ.         |         |զանգվ., շ.    |

|   |               |       |պատանիների      |         |6/1, բն. 37,  |

|   |               |       |աշխարհի         |         |Շահումյանի ԶԿ |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(60  կգ,        |         |              |

|   |               |       |Բուլղարիա)      |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|3. |Արման Մարտիկի  |09.02. |Հունա-հռոմեական |3-րդ տեղ |քաղ. Էջմիածին,|

|   |Խաչիկյան       |2002 թ.|ըմբշամարտ,      |         |Կոմիտասի փ.,  |

|   |               |       |2019 թ.         |         |տ. 30,        |

|   |               |       |պատանիների      |         |Արմավիրի ԶԿ   |

|   |               |       |աշխարհի         |         |              |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(65 կգ,         |         |              |

|   |               |       |Բուլղարիա)      |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|4. |Վարուժան       |09.02. |Հունա-հռոմեական |5-րդ տեղ |ՀՀ Արմավիրի   |

|   |Հրաչիկի        |2002 թ.|ըմբշամարտ,      |         |մարզ,         |

|   |Անտոնյան       |       |2019 թ.         |         |գ. Հովտամեջ,  |

|   |               |       |պատանիների      |         |Թումանյան փ., |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |տ. 3,         |

|   |               |       |առաջնություն    |         |Արմավիրի ԶԿ   |

|   |               |       |(55 կգ, Իտալիա) |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|5. |Վահե Նիկոլայի  |24.01. |Հունա-հռոմեական |3-րդ տեղ |ՀՀ Կոտայքի    |

|   |Պողոսյան       |2000 թ.|ըմբշամարտ,      |         |մարզ, Ջրվեժ,  |

|   |               |       |2018 թ.         |         |6-րդ փողոց,   |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |տուն 80,      |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |Կոտայքի ԶԿ    |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(77 կգ, Իտալիա) |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|6. |Հովհաննես      |01.05. |Ազատ ոճի        |1-ին տեղ |քաղ. Վանաձոր, |

|   |Արսենի Մաղաքյան|1999 թ.|ըմբշամարտ,      |         |Տարոն 4,      |

|   |               |       |2018 թ.         |         |Սեբաստիա 11,  |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |Վանաձորի ԶԿ   |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |              |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(125 կգ, Իտալիա)|         |              |

|   |               |       |2019 թ.         |5-րդ տեղ |              |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |              |

|   |               |       |աշխարհի         |         |              |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(125 կգ,        |         |              |

|   |               |       |Էստոնիա)        |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|7. |Առաքել         |04.02. |Ազատ ոճի        |3-րդ տեղ |ՀՀ Արարատի    |

|   |Հովհաննեսի     |2000 թ.|ըմբշամարտ,      |         |մարզ,         |

|   |Մովսեսյան      |       |2016 թ.         |         |գ. Զորակ,     |

|   |               |       |պատանիների      |         |Վ. Սարգսյան   |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |փ., կ/կ 37,   |

|   |               |       |առաջնություն    |         |Մասիսի ԶԿ     |

|   |               |       |(42 կգ, Շվեդիա) |         |              |

|   |               |       |2017 թ.         |3-րդ տեղ |              |

|   |               |       |պատանիների      |         |              |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |              |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(46 կգ, Բոսնիա -|         |              |

|   |               |       |Հերցեգովինա)    |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|8. |Մարտին Երեմի   |15.05. |Ազատ ոճի        |3-րդ տեղ |քաղ. Երևան,   |

|   |Սիմոնյան       |2000 թ.|ըմբշամարտ,      |         |Լենինգրադյան  |

|   |               |       |2017 թ.         |         |փ., շ. 50/3,  |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |բն. 2,        |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |Մաշտոցի ԶԿ    |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(100 կգ,        |         |              |

|   |               |       |Գերմանիա)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|9. |Սերգեյ Կարենի  |17.03. |Ազատ ոճի        |5-րդ տեղ |քաղ. Երևան,   |

|   |Սարգսյան       |2002 թ.|ըմբշամարտ,      |         |Նոր Նորքի 4-րդ|

|   |               |       |2019 թ.         |         |զանգված, 2-րդ |

|   |               |       |պատանիների      |         |հատված,       |

|   |               |       |աշխարհի         |         |Գյուլիքեխվյան |

|   |               |       |առաջնություն    |         |31/2, բն. 50, |

|   |               |       |(110 կգ,        |         |թիվ 3 ԶԿ      |

|   |               |       |Բուլղարիա)      |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|10.|Հրայր Հրաչի    |03.01. |Ազատ ոճի        |5-րդ տեղ |ՀՀ Տավուշի    |

|   |Ալիխանյան      |1999 թ.|ըմբշամարտ,      |         |մարզ, Դիտավան |

|   |               |       |2018 թ.         |         |1-ին փ., 2-րդ |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |փկղ., տ. 2,   |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |Տավուշի ԶԿ    |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(74 կգ, Իտալիա) |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|11.|Գեղամ Գալուստի |05.01. |Ազատ ոճի        |3-րդ տեղ |Արարատի մարզ, |

|   |Գալստյան       |1999 թ.|ըմբշամարտ,      |         |քաղ. Արտաշատ, |

|   |               |       |2018 թ.         |         |Աճառյան փ.,   |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |տուն 52 ա,    |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |Արտաշատի ԶԿ   |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(65 կգ, Իտալիա) |         |              |

|   |               |       |(նախորդ         |         |              |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |              |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |13.07.2017 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 846-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|12.|Մհեր Անդրանիկի |07.04. |Ազատ ոճի        |2-րդ տեղ |քաղ. Վանաձոր, |

|   |Մարկոսյան      |1999 թ.|ըմբշամարտ,      |         |Տ. Մեծի փ.,   |

|   |               |       |2019 թ.         |         |շ. 67, բն. 22,|

|   |               |       |երիտասարդների   |         |Վանաձորի ԶԿ   |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |              |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(86 կգ, Իսպանիա)|         |              |

|   |               |       |(նախորդ         |         |              |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |              |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |13.07.2017 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 846-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|13.|Արման Վարազդատի|18.03. |Ազատ ոճի        |3-րդ տեղ |քաղ. Երևան,   |

|   |Ավագյան        |1999 թ.|ըմբշամարտ,      |         |Անդրանիկի փ., |

|   |               |       |2019 թ.         |         |տ. 131/19,    |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |Շահումյանի ԶԿ |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |              |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(79 կգ, Իսպանիա)|         |              |

|   |               |       |(նախորդ         |         |              |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |              |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |13.07.2017 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 846-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ`       |         |              |

|   |               |       |մինչև  2020     |         |              |

|   |               |       |թվականի ամառային|         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|14.|Արթուր Գևորգի  |20.02. |Բռնցքամարտ,     |5-րդ տեղ |քաղ.          |

|   |Ղազարյան       |2001 թ.|2019 թ.         |         |Վաղարշապատ,   |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |Չերնիշևսկու   |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |փ., տուն 37,  |

|   |               |       |առաջնություն    |         |Էջմիածնի ԶԿ   |

|   |               |       |(52 կգ, քաղ.    |         |              |

|   |               |       |Սոֆիա)          |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|15.|Գոռ Արամի      |23.05. |Բռնցքամարտ,     |5-րդ տեղ |քաղ. Երևան,   |

|   |Կարապետյան     |2002 թ.|2018 թ.         |         |Ռոմանոս       |

|   |               |       |պատանիների      |         |Մելիքյան շ.   |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |2ա, բն. 35,   |

|   |               |       |առաջնություն    |         |թիվ 1 ԶԿ      |

|   |               |       |(60 կգ, քաղ.    |         |              |

|   |               |       |Անապա)          |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|16.|Ռուսլան Գեղամի |14.06. |Բռնցքամարտ,     |5-րդ տեղ |քաղ. Երևան,   |

|   |Ասլիկյան       |2002 թ.|2018 թ.         |         |Անդրանիկի փ., |

|   |               |       |պատանիների      |         |շ. 104, բն.   |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |10, թիվ 1 ԶԿ  |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(50 կգ, քաղ.    |         |              |

|   |               |       |Անապա)          |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|17.|Ժորժիկ Նորիկի  |09.03. |Բռնցքամարտ,     |5-րդ տեղ |ՀՀ Արագածոտնի |

|   |Մարության      |1999 թ.|2019 թ. մինչև   |         |մարզ, գ.      |

|   |               |       |22 տարեկանների  |         |Արագածավան,   |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |Պ. Սևակի  տ.  |

|   |               |       |առաջնություն    |         |53, Արագածոտնի|

|   |               |       |(56 կգ, քաղ.    |         |ԶԿ            |

|   |               |       |Վլադիկավկազ)    |         |              |

|   |               |       |(նախորդ         |         |              |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |              |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |13.07.2017 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 846-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|18.|Արսեն Գևորգի   |24.07. |Ծանրամարտ,      |3-րդ տեղ |ՀՀ Արմավիրի   |

|   |Մարտիրոսյան    |1998 թ.|2018 թ.         |         |մարզ, գ.      |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |Հայկաշեն,     |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |11-րդ փող.,   |

|   |               |       |առաջնություն    |         |տուն 6,       |

|   |               |       |(105 կգ,        |         |Էջմիածնի ԶԿ   |

|   |               |       |Լեհաստան)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|19.|Նշան Հովհաննեսի|11.06. |Ծանրամարտ,      |5-րդ տեղ |քաղ. Գյումրի, |

|   |Անտոնյան       |1998 թ.|2019 թ.         |         |Մեքենավարների |

|   |               |       |մինչև  23       |         |79, Գյումրու  |

|   |               |       |տարեկանների     |         |ԶԿ            |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |              |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(67 կգ, քաղ.    |         |              |

|   |               |       |Բուխարեստ)      |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|20.|Մոնթե Գարեգինի |04.12. |Ծանրամարտ,      |5-րդ տեղ |ՀՀ Գեղարքու-  |

|   |Մխիթարյան      |2001 թ.|2019 թ.         |         |նիքի մարզ,    |

|   |               |       |երիտասարդների   |         |Վ. Գետաշեն,   |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |Բ. թղմ., 3-րդ |

|   |               |       |առաջնություն    |         |փ., տ. 6/7,   |

|   |               |       |(55 կգ, քաղ.    |         |Մարտունու ԶԿ  |

|   |               |       |Բուխարեստ)      |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|21.|Արամայիս Արշամի|21.02. |Աթլետիկա, 2018թ.|4-րդ տեղ |քաղ. Կապան,   |

|   |Սարգսյան       |1999 թ.|մինչև  20       |         |գ. Նժդեհ փ.,  |

|   |               |       |տարեկանների     |         |շ. 22, բն. 11,|

|   |               |       |աշխարհի         |         |Կապանի ԶԿ     |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(եռացատկ ձևում, |         |              |

|   |               |       |քաղ. Տամպերե)   |         |              |

|   |               |       |(նախորդ         |         |              |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |              |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |13.07.2017 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 846-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|22.|Հովհաննես      |26.09. |Հրաձգություն    |2-րդ տեղ |քաղ. Գյումրի, |

|   |Արտակի         |1999 թ.|2019 թ.         |         |Հնոցավան, 5-րդ|

|   |Մարգարյան      |       |երիտասարդների   |         |շարք, տուն 7, |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |Գյումրու ԶԿ   |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(վազող թիրախ    |         |              |

|   |               |       |10 մ, քաղ.      |         |              |

|   |               |       |Օսիեկ)          |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|23.|Յուրի Արմենի   |06.02. |Ձյուդո, 2017 թ. |5-րդ տեղ |քաղ. Երևան,   |

|   |Իսրաելյան      |2001 թ.|պատանիների      |         |Շարուրի փ., շ.|

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |9, բն. 1,     |

|   |               |       |առաջնություն    |         |Շենգավիթի ԶԿ  |

|   |               |       |(50 կգ, քաղ.    |         |              |

|   |               |       |Կաունաս)        |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|24.|Գոռ Կարենի     |26.09. |Ձյուդո, 2019 թ. |5-րդ տեղ |քաղ. Հրազդան, |

|   |Հովսեփյան      |1999 թ.|մինչև  23       |         |Միկրոշրջան, շ.|

|   |               |       |տարեկանների     |         |50, բն. 20,   |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |Հրազդանի ԶԿ   |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(60 կգ, քաղ.    |         |              |

|   |               |       |Իժևսկ)          |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|25.|Շանթ Մուրադի   |27.01. |Շախմատ, 2019 թ. |2-րդ տեղ |քաղ. Երևան,   |

|   |Սարգսյան       |2002 թ.|մինչև  20       |         |Ջրվեժ, Մայակ  |

|   |               |       |տարեկանների     |         |շ. 40, բն. 10,|

|   |               |       |աշխարհի         |         |թիվ 3 ԶԿ      |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(Հնդկաստան      |         |              |

|   |               |       |15-25.10.       |         |              |

|   |               |       |2019 թ.)        |         |              |

|   |               |       |2019 թ. մինչև   |2-րդ տեղ |              |

|   |               |       |18 տարեկանների  |         |              |

|   |               |       |աշխարհի         |         |              |

|   |               |       |առաջնություն,   |         |              |

|   |               |       |(Հնդկաստան      |         |              |

|   |               |       |02-12.10.       |         |              |

|   |               |       |2019 թ.)        |         |              |

|   |               |       |2018 թ. մինչև   |1-ին տեղ |              |

|   |               |       |16 տարեկանների  |         |              |

|   |               |       |աշխարհի         |         |              |

|   |               |       |առաջնություն    |         |              |

|   |               |       |(Հունաստան      |         |              |

|   |               |       |20-30.10.       |         |              |

|   |               |       |2018 թ.)        |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|26.|Հայկ Միքայելի  |14.07. |Շախմատ, 2016 թ. |3-րդ տեղ |ՀՀ Արարատի    |

|   |Մարտիրոսյան    |2000 թ.|շախմատի         |         |մարզ,         |

|   |               |       |պատանեկան       |         |գ. Բյուրավան  |

|   |               |       |համաշխարհային   |         |Ե. Չարենցի    |

|   |               |       |օլիմպիադա       |         |փ., տ. 3,     |

|   |               |       |(Սլովակիա       |         |Արարատի ԶԿ    |

|   |               |       |22-29.07.       |         |              |

|   |               |       |2016 թ.)        |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|27.|Գասպար Կարենի  |08.05. |Սամբո, 2017 թ.  |3-րդ տեղ |ՀՀ Արարատի    |

|   |Հայրապետյան    |1999 թ.|պատանիների      |         |մարզ,         |

|   |               |       |Եվրոպայի        |         |գ. Խաչփար,    |

|   |               |       |առաջնություն    |         |19 փող., տ.   |

|   |               |       |(52 կգ, քաղ.    |         |52/1 Մասիսի   |

|   |               |       |Պրահա) (նախորդ  |         |ԶԿ            |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |              |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |13.07.2017 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 846-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

._____________________________________________________________________.

 

Հավելված N 2

ՀՀ կառավարության

2020 թվականի հուլիսի 23-ի

N 1221-Ա որոշման

 

ՑՈՒՑԱԿ ՇԱՐՔԱՅԻՆ ԿԱԶՄԻ ՊԱՐՏԱԴԻՐ ԶԻՆՎՈՐԱԿԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ 2020 ԹՎԱԿԱՆԻ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԶՈՐԱԿՈՉԻՑ ՄԻՆՉԵՎ 2022 ԹՎԱԿԱՆԻ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԶՈՐԱԿՈՉԸ ՏԱՐԿԵՏՈՒՄ ՍՏԱՑՈՂ` ՍՊՈՐՏԻ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ՆՇԱՆԱԿԱԼԻ ՆՎԱՃՈՒՄՆԵՐ ՈՒՆԵՑՈՂ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԻ

 

._____________________________________________________________________.

|NN |Մարզիկի անունը,|Ծննդյան|Մրցման          |Նշանակալի|Հաշվառման     |

|ը/կ|հայրանունը,    |տարե-  |անվանումը,      |նվաճումը |հասցեն և      |

|   |ազգանունը      |թիվը   |վայրը, մարզաձևը |         |զինկոմիսարիատը|

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

| 1 |       2       |   3   |        4       |    5    |      6       |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|1. |Արմեն          |07.03. |Ֆուտբոլի ազգային|         |ՀՀ Կոտայքի    |

|   |Հովհաննեսի     |2000թ. |ՀՀ հավաքական թիմ|         |մարզ, գ.      |

|   |Հովհաննիսյան   |       |(նախորդ         |         |Գետամեջ, 1-ին |

|   |               |       |տարկետումը      |         |փող., 2-րդ    |

|   |               |       |եղել է ՀՀ       |         |փկղ., տուն 2, |

|   |               |       |կառավարության   |         |Նաիրիի ԶԿ     |

|   |               |       |04.07. 2018 թ.  |         |              |

|   |               |       |N 782-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ`       |         |              |

|   |               |       |մինչև  2020     |         |              |

|   |               |       |թվականի ամառային|         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|2. |Ռաֆիկ Գարիկի   |02.01. |Ֆուտբոլի ազգային|         |քաղ. Գյումրի, |

|   |Միսակյան       |2000 թ.|ՀՀ հավաքական թիմ|         |Ռիժկովի փ., շ.|

|   |               |       |(նախորդ         |         |4, բն. 1,     |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |Գյումրու ԶԿ   |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |04.07. 2018 թ.  |         |              |

|   |               |       |N 782-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|3. |Պերճ Նարեկի    |03.02. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Պողիկյան       |2000 թ.|21 տարեկանների  |         |Ն. Ստեփանյան, |

|   |               |       |ՀՀ հավաքական թիմ|         |շ. 5, բն. 44, |

|   |               |       |(նախորդ         |         |Նոր Նորքի ԶԿ  |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |              |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |04.07.2018 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 782-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|4. |Էրիկ Հովհաննեսի|04.03. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Ազիզյան        |2000 թ.|21 տարեկանների  |         |Դավթաշենի     |

|   |               |       |ՀՀ հավաքական թիմ|         |1-ին թ.,      |

|   |               |       |(նախորդ         |         |շ. 23, բն. 20,|

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |Մաշտոցի ԶԿ    |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |04.07.2018 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 782-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|5. |Արամ Արայի     |10.01. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |ՀՀ Արագածոտնի |

|   |Խամոյան        |2000 թ.|21 տարեկանների  |         |մարզ,         |

|   |               |       |ՀՀ հավաքական թիմ|         |Վ. Բազմաբերդ, |

|   |               |       |(նախորդ         |         |1-ին փող.,    |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |տուն 66,      |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |Թալինի ԶԿ     |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |04.07. 2018 թ.  |         |              |

|   |               |       |N 782-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|6. |Դավիթ Մհերի    |02.03. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |ՀՀ Լոռու մարզ,|

|   |Փարեմուզյան    |2000 թ.|21 տարեկանների  |         |գ. Գուգարք,   |

|   |               |       |ՀՀ հավաքական թիմ|         |Կոթեջ, 4-րդ   |

|   |               |       |(նախորդ         |         |փող., շ. 9,   |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |բն. 1,        |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |Վանաձորի ԶԿ   |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |04.07. 2018 թ.  |         |              |

|   |               |       |N 782-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|7. |Նարեկ Վազգենի  |01.03. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Հովհաննիսյան   |2000 թ.|21 տարեկանների  |         |Արտաշիսյան    |

|   |               |       |ՀՀ հավաքական թիմ|         |փող., շ. 71,  |

|   |               |       |(նախորդ         |         |բն. 14,       |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |Շենգավիթի ԶԿ  |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |04.07. 2018 թ.  |         |              |

|   |               |       |N 782-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|8. |Տիգրան Արմենի  |15.03. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Այունց         |2000 թ.|21 տարեկանների  |         |Բագրատունյաց  |

|   |               |       |ՀՀ հավաքական թիմ|         |փող., շ. 16,  |

|   |               |       |(նախորդ         |         |բն. 5,        |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |Շենգավիթի ԶԿ  |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |04.07. 2018 թ.  |         |              |

|   |               |       |N 782-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|9. |Դավիթ Գարիկի   |14.04. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Կապան,   |

|   |Մայիլյան       |2000 թ.|21 տարեկանների  |         |Շինարարների   |

|   |               |       |ՀՀ հավաքական թիմ|         |փող., շենք 4, |

|   |               |       |(նախորդ         |         |բն. 19,       |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |Կապանի ԶԿ     |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |04.07.2018 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 782-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|10.|Արսեն Սերգեյի  |15.01. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Եղիազարյան     |2000 թ.|21 տարեկանների  |         |Նոր Արեշի     |

|   |               |       |ՀՀ հավաքական թիմ|         |12-րդ փող.,   |

|   |               |       |(նախորդ         |         |տուն 40,      |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |Էրեբունու ԶԿ  |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |04.07.2018 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 782-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|11.|Էրիկ Արթուրի   |16.02. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Ավետիսյան      |2000 թ.|21 տարեկանների  |         |Հ/Ա Բ2 թղմ.,  |

|   |               |       |ՀՀ հավաքական թիմ|         |շ. 134, բն. 8,|

|   |               |       |(նախորդ         |         |թիվ 3 ԶԿ      |

|   |               |       |տարկետումը եղել |         |              |

|   |               |       |է ՀՀ            |         |              |

|   |               |       |կառավարության   |         |              |

|   |               |       |04.07.2018 թ.   |         |              |

|   |               |       |N 782-Ա         |         |              |

|   |               |       |որոշմամբ` մինչև |         |              |

|   |               |       |2020 թվականի    |         |              |

|   |               |       |ամառային        |         |              |

|   |               |       |զորակոչը)       |         |              |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|12.|Դավիթ Ջոնի     |09.08. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Նալբանդյան     |1999 թ.|21 տարեկանների  |         |Շիրվանզադեի   |

|   |               |       |ՀՀ հավաքական թիմ|         |փող., շ. 24/1,|

|   |               |       |                |         |բն. 10, թիվ 2 |

|   |               |       |                |         |ԶԿ            |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|13.|Նորայր Արտակի  |09.03. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Նիկողոսյան     |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Նոր Արեշ, 15  |

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |փող., շ. 7,   |

|   |               |       |                |         |բն. 1,        |

|   |               |       |                |         |Էրեբունու ԶԿ  |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|14.|Տիգրան Արթուրի |20.05. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Դանիելյան      |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Բաբաջանյան փ.,|

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |շ. 165, բն. 4,|

|   |               |       |                |         |թիվ 1 ԶԿ      |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|15.|Կարեն Արամայիսի|14.04. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Նալբանդյան     |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Հալաբյան փ.,  |

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |շ. 7, բն. 60, |

|   |               |       |                |         |թիվ 1 ԶԿ      |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|16.|Լևոն  Վահագնի  |24.01. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Գյումրի, |

|   |Դարբինյան      |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Մուշ 2-րդ     |

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |թղմ., շ. 8-1, |

|   |               |       |                |         |բն. 51,       |

|   |               |       |                |         |Գյումրիի ԶԿ   |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|17.|Արման Վարազդատի|11.01. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Պողիկյան       |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Ավան-Առինջ,   |

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |1-ին          |

|   |               |       |                |         |միկրոշրջան,   |

|   |               |       |                |         |2/2, բն. 32,  |

|   |               |       |                |         |թիվ 3 ԶԿ      |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|18.|Ռուբեն Տիգրան  |14.02. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Տիգրանի Եսայան |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Վաղարշյան փ., |

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |շ. 1, բն. 2,  |

|   |               |       |                |         |թիվ 2 ԶԿ      |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|19.|Ալբերտ Հաբեթի  |02.01. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Գյումրի, |

|   |Դարբինյան      |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Տեքստիլագործ- |

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |ների փ., տ.   |

|   |               |       |                |         |24, Շիրակի ԶԿ |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|20.|Վահե Էդգարի    |02.02. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Հրազդան, |

|   |Մովսիսյան      |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Սպանդարյան փ.,|

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |շ. 16, բն. 2, |

|   |               |       |                |         |Կոտայքի ԶԿ    |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|21.|Նորայր Արմենի  |22.01. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Ղազարյան       |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Լյուքսենբուր- |

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |գի 1-ին նրբ., |

|   |               |       |                |         |շ. 4, բն. 18, |

|   |               |       |                |         |Նոր Նորքի ԶԿ  |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|22.|Ռոբերտ Արթուրի |29.06. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Էջմիածին,|

|   |Բաղրամյան      |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Արարատյան փ., |

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |տ. 41,        |

|   |               |       |                |         |Արմավիրի ԶԿ   |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|23.|Սամվել Արմենի  |17.06. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Նոր Հաճն,|

|   |Խանումյան      |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Իսահակյան 5,  |

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |24 բն.,       |

|   |               |       |                |         |Կոտայքի ԶԿ    |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|24.|Գառնիկ Համլետի |27.04. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |ՀՀ Շիրակի     |

|   |Գևորգյան       |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |մարզ, գյուղ   |

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |Պեմզաշեն, 7-րդ|

|   |               |       |                |         |փողոց, 2-րդ   |

|   |               |       |                |         |նրբանցք, տուն |

|   |               |       |                |         |6, Շիրակի ԶԿ  |

|___|_______________|_______|________________|_________|______________|

|25.|Արթուր Ռաֆաելի |30.06. |Ֆուտբոլի մինչև  |         |քաղ. Երևան,   |

|   |Մելիքյան       |2002 թ.|19 տարեկանների  |         |Բաբաջանյան, շ.|

|   |               |       |հավաքական թիմ   |         |109, բն. 23,  |

|   |               |       |                |         |թիվ 1 ԶԿ      |

._____________________________________________________________________.

 

 

pin
ՀՀ կառավարություն
23.07.2020
N 1221-Ա
Որոշում