Սեղմել Esc փակելու համար:
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ՕՐԵ...
Քարտային տվյալներ

Տեսակ
Գործում է
Ընդունող մարմին
Ընդունման ամսաթիվ
Համար

Ստորագրման ամսաթիվ
ՈՒժի մեջ մտնելու ամսաթիվ
ՈՒժը կորցնելու ամսաթիվ
Ընդունման վայր
Սկզբնաղբյուր

Ժամանակագրական տարբերակ Փոփոխություն կատարող ակտ

Որոնում:
Բովանդակություն

Հղում իրավական ակտի ընտրված դրույթին X
irtek_logo

«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳԻՐՔ» ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ՕՐԵՆՔՈՎ ՉՍԱՀՄԱՆՎԱԾ ՀԱ ...

 

28.11.2019 -

 

i

ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ԽՈՐՀՈՒՐԴ
ՈՐՈՇՈՒՄ

 

ԲԴԽ-23-Ն-1
2018 թ.

 

«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳԻՐՔ» ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ՕՐԵՆՔՈՎ ՉՍԱՀՄԱՆՎԱԾ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԴԱՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԸ, ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԻ ՍՊԱՍԱՐԿՄԱՆ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԸ ՍԱՀՄԱՆԵԼՈՒ, ԴԱՏԱՎՈՐՆԵՐԻ` ԸՍՏ ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԻ ԵՎ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՄԱՆ ԲԱՇԽՈՒՄՆ ՈՒ ԹՎԱԿԱԶՄԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ

 

Ղեկավարվելով «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 89-րդ հոդվածի 1-ին մասի 25-րդ կետով, 89-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 94-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 166-րդ հոդվածի 17-րդ մասի 1-ին կետով, 20-րդ կետով և 21-րդ կետով, «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 23-րդ հոդվածի 1-ին մասով` Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն դատական խորհուրդը որոշում է՝

1. Սահմանել ՀՀ առաջին ատյանի դատարանների` «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքով չսահմանված նստավայրերը, նստավայրերի սպասարկման տարածքները, հաստատել դատավորների` ըստ նստավայրերի և մասնագիտացման բաշխումն ու թվակազմը` համաձայն հավելված 1-ի և հավելված 2-ի:

2. «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 166-րդ հոդվածի 10-րդ կետի հիմքով` իրավունքի ուժով, Հայաստանի Հանրապետության դատարանների նախագահների խորհրդի 2011 թվականի օգոստոսի 26-ի «ՀՀ առաջին ատյանի դատարանների նստավայրերը և դատավորների մասնագիտացումների ցանկը հաստատելու մասին» թիվ 16-Լ որոշումը համարել ուժը կորցրած:

3. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից:

4. Սույն որոշման հավելված 2-ը կիրառվում է 2019 թվականի հունվարի 1-ից:

 

 

Հայաստանի Հանրապետության
բարձրագույն դատական
խորհրդի նախագահ

Գ. Հարությունյան


2018 թ. հուլիսի 9
Երևան

 

Հավելված 1
Հայաստանի Հանրապետության
բարձրագույն դատական խորհրդի
2018 թ. հուլիսի 9-ի թիվ ԲԴԽ-23-Ն-1 որոշման

 

ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԴԱՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԸ, ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԻ ՍՊԱՍԱՐԿՄԱՆ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԸ, ԴԱՏԱՎՈՐՆԵՐԻ` ԸՍՏ ՆՍՏԱՎԱՅՐԵՐԻ ԵՎ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՄԱՆ ԲԱՇԽՈՒՄՆ ԵՎ ԹՎԱԿԱԶՄԸ

 

1. ՀՀ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

1.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Դարբինյան Աղասի Սամվելի

2.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Հովակիմյան Սամվել Սերյոժայի

3.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Առաքելյան Գրիգոր Սամվելի

4.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Ղազարյան Արգիշտի Անդրանիկի

5.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Միրզոյան Արծրուն Մարտունի

6.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Այվազյան Հրաչ Մարտունի

7.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Ծատուրյան Արթուր Արշավիրի

8.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Պետրոսյան Մհեր Ղարիբի

9.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Հարությունյան Անի Գրիգորիի

10.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Խանդանյան Ռաֆիկ Գագիկի

11.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Ավագյան Արթուր Ռաֆայելի

12.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Նահապետյան Էդվարդ Թումասի

13.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Զարիկյան Կարեն Բարսեղի

14.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածք տարածքներ

Հակոբյան Լիանա Օնիկի

15.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Համբարձումյան Մերի Գևորգի

16.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Հարությունյան Ալեքսանդրա Ալեքսեյի

17.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Մելքումյան Միքայել Գագիկի

18. 

քաղաք Երևան 

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչականտարածքներ

Սոսյան Գևորգ Միքայելի 

19.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Ազրոյան Ռուզաննա Արայիկի

20.

քաղաք Երևան

Երևան քաղաքի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածքներ

Դանիելյան Դանիել Սամվելի

21.

քաղաք Սևան

Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ

Մկրտչյան Արկադիկ Պերճի

22.

քաղաք Գյումրի

Շիրակի մարզի վարչական տարածք

Մաքեյան Ռոբերտ Վարդանի

23.

քաղաք Վանաձոր

Լոռու մարզի վարչական տարածք

Ալավերդյան Արշակ Սերոժի

24.

քաղաք Կապան

Սյունիքի մարզի վարչական տարածք

Հովհաննիսյան Հասմիկ Հայկազի

 

Ընդհանուրը` 24 դատավոր

 

 

(1-ին աղյուսակը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4 որոշումներ)

 

i

2. ԵՐԵՎԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
(քրեական մասնագիտացում)

 

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

Մասնագիտացում

1.

Կենտրոն

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մարտիրոսյան Մնացական Վոլոդյայի

Քրեական/ Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ/

2.

Կենտրոն

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մակյան Մեսրոպ Երջանիկի

Քրեական/ Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ/

3.

Կենտրոն

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Պողոսյան Գագիկ Կոլյայի

Քրեական/ անչափահասների գործեր/

4.

Կենտրոն

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մկրտչյան Արթուր Պետիկի

Քրեական/Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, անչափահասների գործեր/

5.

Կենտրոն

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Թադևոսյան Արտակ Հենրիկի

Քրեական

6.

Կենտրոն

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մաթևոսյան Աննա Գևորգի

Քրեական

7.

Կենտրոն

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Գրիգորյան Տաթևիկ Հրաչի

Քրեական

8.

Կենտրոն

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Ֆարխոյան Կարեն Սուրենի

Քրեական

9.

Շենգավիթ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Բալայան Դավիթ Կիմի

Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյա| գործեր/

10.

Շենգավիթ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Բաղդասարյան Նելլի Ռոմիկի

Քրեական/ անչափահասների գործեր/

11.

Շենգավիթ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մարգարյան Վաչե Վանիկի

Քրեական

12.

Շենգավիթ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Պապոյան Ռոբերտ Լազոյի

Քրեական/ անչափահասների գործեր/

13.

Շենգավիթ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մելքոնյան Մարինե Տոնականի

Քրեական

14.

Շենգավիթ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Դանիբեկյան Աննա Արտեմի

Քրեական

15.

Շենգավիթ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Գաբրիելյան Արտուշ Վաչագանի

Քրեական

16.

Ավան

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Հարությունյան Դավիթ Հրաչյայի

Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/

17.

Ավան

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Վարդապետյան Արմեն Ղազարի

Քրեական/ անչափահասների գործեր/

18.

Ավան

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Միսակյան Վահե Ներսեսի

Քրեական

19. 

Ավան 

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Հովհաննիսյան Արման Համլետի

Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/

20.

Ավան

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մանուկյան Հարություն Սենեքերիմի

Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/

21.

Ավան

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Գրիգորյան Վարդան Լևոնի

Քրեական

22.

Ավան

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մելիքյան Վահագն Լեոնիդի

Քրեական

23.

Ավան

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մելիքսեթյան Արմինե Սերժիկի

Քրեական

24.

Ավան

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Գրիգորյան Դավիթ Մարատի

Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/

25.

Ավան

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Գրիգորյան Վարդան Արմենակի

Քրեական

(քաղաքացիական մասնագիտացում)

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

Մասնագիտացում

1.

Կենտրոն

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Վարդազարյան Ռուբեն Էդուարդի

Քաղաքացիական

2. 

Էրեբունի 

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Խաչատրյան Գայանե Անդրանիկի

Քաղաքացիական/ Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/

3.

Էրեբունի

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Գրիգորյան Լիզա Ռաֆիկի

Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/

4.

Էրեբունի

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Եսոյան Երեմ Հարությունի

Քաղաքացիական/ կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/

5.

Էրեբունի

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Ստեփանյան Տաթևիկ Լևոնի

Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյա| գործեր/

6.

Էրեբունի

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Հովսեփյան Նաիրա Գևորգի

Քաղաքացիական

7.

Էրեբունի

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Գաբրիելյան Ավագ Արտուշի

Քաղաքացիական /կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/

8.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Իսկանդարյան Սիմա Ալբերտի

Քաղաքացիական

9.

Էրեբունի

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մազմանյան Գայանե Հայկազի

Քաղաքացիական

10.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Դանիելյան Արմեն Արամի

Քաղաքացիական

11.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Հովսեփյան Սիմիզար Եղիշի

Քաղաքացիական

12.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Բունիաթյան Ռուբեն Մնացականի

Քաղաքացիական

13.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Նախշքարյան Զարուհի Կարենի

Քաղաքացիական/ կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/

14.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Ստեփանյան Արթուր Համլետի

Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտ պանության վերաբերյալ գործեր/

15.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Ավետիսյան Էդիկ Վարազդատի

Քաղաքացիական /Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/

16.

Քանաքեռ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մկրտչյան Արթուր Միշայի

Քաղաքացիական/կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/

17.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Բադիրյան Արմենուհի Սամվելի

Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտ պանության վերաբերյալ գործեր/

18.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Ամալյան Էդուարդ Գրիգորի

Քաղաքացիական /Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/

19.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Ներսիսյան Ռուբեն Ռաֆիկի

Քաղաքացիական

20.

Էրեբունի

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Ասատրյան Ժաննա Համլետի

Քաղաքացիական (Օտարերկրյա արբիտրաժի վճիռները ճանաչելու և կատարման թույլատրելու վերաբերյալ գործեր)

21.

Էրեբունի

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Մխեյան Դանիել Մերուժանի

Քաղաքացիական

22.

Քանաքեռ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Ափինյան Ռուբեն Կորյունի

Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/

23.

Քանաքեռ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Սուքոյան Ալեքսեյ Արշալույսի

Քաղաքացիական

24.

Քանաքեռ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Պետրոսյան Կարինե Գալֆրեդի

Քաղաքացիական

25.

Քանաքեռ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Սարգսյան Լիլիթ Տիգրանի

Քաղաքացիական/կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/

26. (26-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)

27. (27-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)

28. (28-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)

29. (29-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)

30. (30-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)

31. (31-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)

32. (32-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)

33. (33-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)

34.

Աջափնյակ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Շահնազարյան Հովիկ Սուրենի

Քաղաքացիական /կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/

35.

Աջափնյակ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Թորոսյան Գոռ Գագիկի

Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/

36.

Աջափնյակ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Փիլոսյան Աննա Ալեքսանդրի

Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/

37.

Աջափնյակ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Ավետիսյան Նաիրա Վազգենի

Քաղաքացիական /Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/

38.

Աջափնյակ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Երիցյան Սարգիս Սերգոյի

Քաղաքացիական /Օտարերկրյա արբիտրաժի վճիռները ճանաչելու և կատարման թոյլատրելու վերաբերյալ գործեր/

39.

Աջափնյակ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Զարգարյան Հայարփի Արթուրի

Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/

40. 

Աջափնյակ 

Երևան քաղաքի վարչական տարածք 

Դավթյան Աիդա Մելիքսեթի

Քաղաքացիական/կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/

41.

Աջափնյակ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Վարդանյան Գրիգորի Հարությունի

Քաղաքացիական /կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/

42.

Աջափնյակ

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Պետրոսյան Արշակ Վոլոդյայի 

Քաղաքացիական

43.

Էրեբունի

Երևան քաղաքի վարչական տարածք

Հովհաննիսյան Դիանա Ռոմանի 

Քաղաքացիական (Օտարերկրյա արբիտրաժի վճիռները ճանաչելու և կատարման թույլատրելու վերաբերյալ գործեր)

44.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք 

Գրիգորյան Տիգրան Սիմոնի

Քաղաքացիական

45.

Արաբկիր

Երևան քաղաքի վարչական տարածք 

Տաշչյան Մարինա Գևորգի

Քաղաքացիական (Օտարերկրյա արբիտրաժի վճիռները ճանաչելու և կատարման թույլատրելու վերաբերյալ գործեր)

 

Ընդհանուրը` 62 դատավոր

 

 

 

(2-րդ աղյուսակը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4, 12.09.19 ԲԴԽ-63-Ն-10, 10.10.19 ԲԴԽ-67-Ն-12, 21.11.19 ԲԴԽ-79-Ն-14 որոշումներ)

 

i

4. ԿՈՏԱՅՔԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

Մասնագիտացում

(Քրեական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Հրազդան

Կոտայքի մարզի վարչական տարածք

Ավագյան Հովհաննես Ռաֆիկի

Քրեական

2.

քաղաք Եղվարդ

Կոտայքի մարզի վարչական տարածք

Մարգարյան Գեղամ Մերուժանի

Քրեական

3.

քաղաք Աբովյան

Կոտայքի մարզի վարչական տարածք

Ստեփանյան Վարդան Ներսիկի

Քրեական

4.

քաղաք Չարենցավան

Կոտայքի մարզի վարչական տարածք

Շահբազյան Գոռ Լյովայի

Քրեական

(Քաղաքացիական մասնագիտացում)

1. 

քաղաք Աբովյան 

Կոտայքի մարզի վարչական տարածք

Արզումանյան Աննա Սեյրանի

Քաղաքացիական

2.

քաղաք Հրազդան

Կոտայքի մարզի վարչական տարածք

Սիսակյան Արիստակես Վարդանի

Քաղաքացիական

3.

քաղաք Հրազդան

Կոտայքի մարզի վարչական տարածք

Խաչիկյան Աշոտ Սուրենի

Քաղաքացիական

4.

քաղաք Աբովյան

Կոտայքի մարզի վարչական տարածք

Գևորգյան Մեխակ Կառլենի

Քաղաքացիական

5.

քաղաք Չարենցավան

Կոտայքի մարզի վարչական տարածք

Օհանյան Արման Վարդանի

Քաղաքացիական

6.

քաղաք Եղվարդ

Կոտայքի մարզի վարչական տարածք

Հեբոյան Գագիկ Զենիկի

Քաղաքացիական

 

Ընդհանուրը 10 դատավոր

 

 

 

(4-րդ աղյուսակը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 21.11.19 ԲԴԽ-79-Ն-14 որոշումներ)

 

i

5. ԱՐԱՐԱՏԻ ԵՎ ՎԱՅՈՑ ՁՈՐԻ ՄԱՐԶԵՐԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

Մասնագիտացում

(Քրեական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Եղեգնաձոր

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածք

Ստեփանյան Գառնիկ Գարուշի

Քրեական

2.

քաղաք Արտաշատ

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածք

Հովհաննիսյան Գրիգոր Վոլոդյայի

Քրեական

3.

քաղաք Վեդի

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածք

Արազյան Լևոն Ռուբենի

Քրեական

4. 

քաղաք Մասիս 

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի վարչական տարածք

Պողոսյան Թաթուլ Ջանիբեկի 

Քրեական 

5.

քաղաք Արտաշատ

Արտաշատի, Վեդու, Վայքի, Եղեգնաձորի վարչական տարածքներ

Պետրոսյան Հարություն Գաբրիելի

Քրեական

(Քաղաքացիական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Մասիս

Մասիսի, Արտաշատի վարչական տարածքներ

Սահակյան Սերգեյ Ժորայի

Քաղաքացիական

2.

քաղաք Արտաշատ

Արտաշատի, Մասիսի վարչական տարածքներ

Մատինյան Սամվել Սեյրանի

Քաղաքացիական

3.

քաղաք Արտաշատ

Արտաշատի, Մասիսի վարչական տարածքներ

Քոչարյան Ելենա Երեմի

Քաղաքացիական

4.

քաղաք Վեդի

Վեդու, Վայքի, Եղեգնաձորի վարչական տարածքներ

Ստեփանյան Մարիաննա Ռազմիկի

Քաղաքացիական

5.

քաղաք Վեդի

Եղեգնաձորի, Վեդու, Վայքի վարչական տարածքներ

Բալյան Գևորգ Հարությունի

Քաղաքացիական

6.

քաղաք Վայք

Վայքի, Եղեգնաձորի, Վեդու վարչական տարածքներ

Դարբինյան Հենրիկ Ռոբերտի

Քաղաքացիական

7. քաղաք Արտաշատ Արտաշատի, Վեդու վարչական տարածքներ Աթոյան Ռուբինա Ռուբենի

Քաղաքացիական

 

Ընդհանուրը 12 դատավոր

 

 

 

 

(5-րդ աղյուսակը փոփ. 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4, 29.04.19 ԲԴԽ-26-Ն-5, 13.06.19 ԲԴԽ-41-Ն-7, 26.09.19 ԲԴԽ-65-Ն-11, 21.11.19 ԲԴԽ-79-Ն-14 որոշումներ)

 

i

6. ԱՐՄԱՎԻՐԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

Մասնագիտացում

(Քրեական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Արմավիր

Արմավիրի մարզի վարչական տարածք

Սարգսյան Հրաչիկ Երեգլոյի

Քրեական

2.

քաղաք Արմավիր

Արմավիրի մարզի վարչական տարածք

Ադամյան Արթուր Սարիբեկի

Քրեական

3.

քաղաք Էջմիածին

Արմավիրի մարզի վարչական տարածք

Խալաթյան Վահե Ռաֆայելի

Քրեական

4.

քաղաք Արմավիր

Արմավիրի մարզի վարչական տարածք

Հովհաննիսյան Արմեն Արտաշեսի

Քրեական

(Քաղաքացիական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Արմավիր

Արմավիրի և Բաղրամյանի վարչական տարածքներ

Սիմոնյան Մանվել Մազմանի

Քաղաքացիական

2.

քաղաք Էջմիածին

Էջմիածնի վարչական տարածք

Հովհաննիսյան Էդգար Էդիկի

Քաղաքացիական

3.

քաղաք Արմավիր

Արմավիրի և Բաղրամյանի վարչական տարածքներ

Ֆիդանյան Գոհար Խաչատուրի

Քաղաքացիական

4.

քաղաք Էջմիածին

Էջմիածնի վարչական տարածք

Գրիգորյան Նաիրա Մանվելի

Քաղաքացիական

5. 

քաղաք Էջմիածին 

Էջմիածնի վարչական տարածք

Մելքոնյան Հովհաննես Պարգևի 

Քաղաքացիական 

6. (6-րդ կետն ուժը կորցրել է 21.02.2018 թվականից` 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3 որոշում)

 

Ընդհանուրը 9 դատավոր

 

 

 

(6-րդ աղյուսակը փոփ. 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4 որոշումներ)

 

i

7. ԱՐԱԳԱԾՈՏՆԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

Մասնագիտացում

(Քրեական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Աշտարակ

Արագածոտնի մարզի վարչական տարածք

Մնոյան Սուրեն Լենդրուշի

Քրեական

2.

քաղաք Ապարան

Արագածոտնի մարզի վարչական տարածք

Կարապետյան Էդգար Ռուբիկի

Քրեական

(Քաղաքացիական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Աշտարակ

Աշտարակի, Ապարանի վարչական տարածքներ

Մարգարյան Արթուր Ալբերտի

Քաղաքացիական

2.

քաղաք Աշտարակ

Աշտարակի, Ապարանի վարչական տարածքներ

Խաչատրյան Գոհարիկ Մանուկի

Քաղաքացիական

3.

քաղաք Աշտարակ

Աշտարակի, Ապարանի վարչական տարածքներ

Մարգարյան Մանուկ Սոկրատի

Քաղաքացիական

4. 

քաղաք Թալին 

Թալինի, Աշտարակի վարչական տարածքներ

Հովհաննիսյան Լենդրուշ Հրաչյայի

Քաղաքացիական 

 

Ընդհանուրը 6 դատավոր

 

 

 

(7-րդ աղյուսակը փոփ. 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 12.09.19 ԲԴԽ-63-Ն-10, 26.09.19 ԲԴԽ-65-Ն-11, 24.10.19 ԲԴԽ-69-Ն-13 որոշումներ)

 

i

8. ՇԻՐԱԿԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

Մասնագիտացում

(Քրեական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Գյումրի

Գյումրու, Արթիկի, Անիի վարչական տարածքներ, համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք

Ղուկասյան Ադրինե Հովհաննեսի

Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/

2.

քաղաք Գյումրի

Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածք, համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր` Շիրակի մարզի վարչական տարածք

 

Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/

3.

քաղաքներ Արթիկ, Մարալիկ

Արթիկի, Անիի, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածք, անչափահասների գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք

Մանուկյան Աշոտ Զավենի

Քրեական/ Անչափահասների գործեր/

4.

 

քաղաք Գյումրի

 

Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական

տարածքներ, անչափահասների գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք

 

Քրեական/ Անչափահասների գործեր/

 

(Քաղաքացիական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Գյումրի

Գյումրու, Ախուրյանի,Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածքներ

Հովհաննիսյան Գագիկ Վոլոդյայի

Քաղաքացիական

2.

քաղաք Գյումրի

Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածքներ, ՀՀ անօրինական տեղափոխված կամ ՀՀ–ում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք

Խաչատրյան Լիլիթ Ռաֆիկի

Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/

3.

քաղաք Գյումրի

Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածքներ,/Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/` Շիրակի մարզի վարչական տարածք

 

Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/

4.

քաղաք Գյումրի

Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածքներ, մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք

Բաղմանյան Իվան Զավենի

Քաղաքացիական/ Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/

5. 

քաղաք Գյումրի 

Գյումրու, Անիի, Արթիկի վարչականտարածքներ, կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք

Ղազարյան Հովհաննես Խաչիկի

Քաղաքացիական/ Կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/

6.

քաղաք Գյումրի

Գյումրու, Ախուրյանի, Աշոցքի և Ամասիայի վարչական տարածքներ, մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզիվարչական տարածք

 

Քաղաքացիական/Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/

7.

քաղաք Գյումրի

Գյումրու, Աշոցքի, Ամասիայի և Ախուրյանի վարչական տարածքներ

Հարությունյան Գոռ Վահեի

Քաղաքացիական

8.

քաղաք Մարալիկ

Անիի և Արթիկի վարչական տարածքներ, կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործերով` Շիրակի մարզի վարչական տարածք

 

Քաղաքացիական/ Կորպորատիվ վեճերի վերաբերյալ գործեր/

9. (9-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)

 

Ընդհանուրը 12 դատավոր

 

 

 

(8-րդ աղյուսակը խմբ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 26.09.19 ԲԴԽ-65-Ն-11, 24.10.19 ԲԴԽ-69-Ն-13, 21.11.19 ԲԴԽ-79-Ն-14 որոշումներ)

 

i

9. ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

Մասնագիտացում

(Քրեական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Վանաձոր

Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ

Հարությունյան Մուշեղ Պապիկի

Քրեական/ Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/

2.

քաղաք Վանաձոր

Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ

Ղուկեյան Դիանա Աշոտի

Քրեական/անչափահասների գործեր/

3.

քաղաք Սպիտակ

Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ

Գզոգյան Սուսաննա Վասիլի

Քրեական /Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների վերաբերյալ գործեր/

4.

քաղաք Ալավերդի

Ալավերդու, Ստեփանավանի և Տաշիրի վարչական տարածքներ

Բաղդասարյան Սուրեն Ժորայի

Քրեական/անչափահասների գործեր/

5.

քաղաք Տաշիր

Ալավերդու, Ստեփանավանի և Տաշիրի վարչական տարածքներ

 

Քրեական/Համակարգչային տեղեկատվության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործություններիվերաբերյալ գործեր/

(Քաղաքացիական մասնագիտացում)

1. 

քաղաք Վանաձոր 

Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ, Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործերով` Լոռու մարզի վարչական տարածք

Մխիթարյան Նաիրա Միշայի 

Քաղաքացիական/ Հայաստանի Հանրապետությունան օրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/

2.

քաղաք Վանաձոր

Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ, կորպորատիվ վեճերով գործերով` Լոռու մարզի վարչական տարածք

Հովնանյան Վարդուհի Սուրիկի

Քաղաքացիական /կորպորատիվ վեճերով գործեր/

3.

քաղաք Վանաձոր

Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ

Վարդանյան Ալֆրեդ Մաքսիմի

Քաղաքացիական /Հայաստանի Հանրապետություն անօրինական տեղափոխված կամ Հայաստանի Հանրապետությունու մ ապօրինի պահվող երեխայի վերադարձի վերաբերյալ գործեր/

4.

քաղաք Վանաձոր

Վանաձորի, Սպիտակի վարչական տարածքներ, Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործերով` Լոռու մարզի վարչական տարածք

Մկրտչյան Արամ Համլետի

Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/

5. 

քաղաք Ալավերդի 

Ալավերդու, Ստեփանավանի վարչական տարածքներ

 

Քաղաքացիական 

6.

քաղաք Ստեփանավան

Ստեփանավանի, Տաշիրի, Ալավերդու վարչական տարածքներ

Զաքարյան Գնել Ժորայի

Քաղաքացիական /Մտավոր սեփականության պաշտպանության վերաբերյալ գործեր/

7.

քաղաք Սպիտակ

Վանաձորի վարչական տարածքներ

Մկոյան Աղասի Արշակի

Քաղաքացիական/կորպորատիվ վեճերով գործեր/

8. (8-րդ կետն ուժը կորցրել է 08.08.2019 թվականից` 02.08.19 ԲԴԽ-56-Ն-9 որոշում)

9. (9-րդ կետն ուժը կորցրել է 28.12.2018 թվականից` 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5 որոշում)

 

Ընդհանուրը 12 դատավոր

 

 

 

(9-րդ աղյուսակը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4, 13.06.19 ԲԴԽ-41-Ն-7, 02.08.19 ԲԴԽ-56-Ն-9, 12.09.19 ԲԴԽ-63-Ն-10, 21.11.19 ԲԴԽ-79-Ն-14 որոշումներ)

 

i

10. ՏԱՎՈՒՇԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

Մասնագիտացում

(Քրեական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Իջևան

Իջևանի, Բերդի, Նոյեմբերյանի վարչական տարածքներ

Մարդանյան Սամվել Կոստյայի

Քրեական

2. 

քաղաք Իջևան 

Իջևանի, Դիլիջանի, Նոյեմբերյանի վարչական տարածքներ

Մելքոնյան Ռաֆիկ Գերասիմի 

Քրեական 

3.

քաղաք Բերդ

Բերդի, Իջևանի, Դիլիջանի վարչական տարածքներ

Զաքինյան Զոյա Շաքարի

Քրեական

(Քաղաքացիական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Դիլիջան

Տավուշի մարզի վարչական տարածք

Ուլիխանյան Սյուզաննա Սուրենի

Քաղաքացիական

2.

քաղաք Նոյեմբերյան

Տավուշի մարզի վարչական տարածք

 

Քաղաքացիական

3.

քաղաք Իջևան

Տավուշի մարզի վարչական տարածք

Կուրեխյան Արման Աշոտի

Քաղաքացիական

 

Ընդհանուրը 6 դատավոր

 

 

 

(10-րդ աղյուսակը փոփ. 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4, 10.10.19 ԲԴԽ-67-Ն-12 որոշումներ)

 

i

11. ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

Մասնագիտացում

(Քրեական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Գավառ

Գավառի, Մարտունու վարչական տարածքներ

Չիչոյան Սերգեյ Դիմիտրիի

Քրեական

2. 

քաղաք Մարտունի 

Մարտունու, Գավառի, Վարդենիսի վարչական տարածքներ

Իսկոյան Յուրիկ Արամայիսի 

Քրեական 

3.

քաղաք Վարդենիս

Վարդենիսի, Մարտունու վարչական տարածքներ

Հարությունյան Վարդան Գուրգենի

Քրեական

4.

քաղաք Ճամբարակ

Ճամբարակի, Սևանի վարչական տարածքներ

Պետրոսյան Աղվան Ալբերտի

Քրեական

5.

քաղաք Սևան

Սևանի, Ճամբարակի վարչական տարածքներ

Սարգսյան Դավիթ Վալերիի

Քրեական

(Քաղաքացիական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Գավառ

Գավառի և Մարտունու վարչական տարածքներ

Ոսկանյան Արմիդա Արմենի

Քաղաքացիական

2.

քաղաք Մարտունի

Մարտունու և Վարդենիսի վարչական տարածքներ

Մինասյան Գոռ Գառնիկի

Քաղաքացիական

3.

քաղաք Սևան

Սևանի, Ճամբարակի վարչական տարածքներ

Մանուկյան Սերոբ Մովսեսի

Քաղաքացիական

4.

քաղաք Սևան

Սևանի և Գավառի վարչական տարածքներ

Ներսիսյան Լիանա Վլադիկի

Քաղաքացիական

 

Ընդհանուրը 9 դատավոր

 

 

 

(11-րդ աղյուսակը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3 որոշումներ)

 

i

12. ՍՅՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ԱՌԱՋԻՆ ԱՏՅԱՆԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԻՐԱՎԱՍՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք

Դատավոր

Մասնագիտացում

(Քրեական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Կապան

Կապանի, Մեղրիի վարչական տարածքներ

Օհանյան Նապոլեոն Գրիշայի

Քրեական

2.

քաղաք Կապան

Կապանի, Մեղրիի վարչական տարածքներ

Մեխակյան Հրաչյա Գագիկի

Քրեական

3.

քաղաք Գորիս

Գորիսի, Սիսիանի վարչական տարածքներ

Գասպարյան Գնել Գեղամի

Քրեական

4.

քաղաք Սիսիան

Գորիսի, Սիսիանի վարչական տարածքներ

Քրեական

(Քաղաքացիական մասնագիտացում)

1.

քաղաք Կապան

Կապանի վարչական տարածք

Գրիգորյան Սամվել Լևոնի

Քաղաքացիական

2.

քաղաք Կապան

Կապանի վարչական տարածք

Թումանյան Անահիտ Ալվարոյի

Քաղաքացիական

3.

քաղաք Մեղրի

Մեղրու վարչական տարածք

Քաղաքացիական

4.

քաղաք Գորիս

Գորիսի, Սիսիանի վարչական տարածքներ

Հովակիմյան Մուրադ Մարտինի

Քաղաքացիական

5.

քաղաք Սիսիան

Սիսիանի, Գորիսի վարչական տարածքներ

Բեգլարյան Իգնատ Վազգենի

Քաղաքացիական

 

Ընդհանուրը 9 դատավոր

 

 

 

(12-րդ աղյուսակը փոփ. 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 26.09.19 ԲԴԽ-65-Ն-11 որոշումներ)

(1-ին հավելվածը փոփ. 08.10.18 ԲԴԽ-41-Ն-3, 15.11.18 ԲԴԽ-49-Ն-4, 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 14.02.19 ԲԴԽ-10-Ն-3, 18.03.19 ԲԴԽ-17-Ն-4, 29.04.19 ԲԴԽ-26-Ն-5, 02.08.19 ԲԴԽ-56-Ն-9, 12.09.19 ԲԴԽ-63-Ն-10, 26.09.19 ԲԴԽ-65-Ն-11, 10.10.19 ԲԴԽ-67-Ն-12, 24.10.19 ԲԴԽ-69-Ն-13, 21.11.19 ԲԴԽ-79-Ն-14 որոշումներ)

 

Հավելված 2
Հայաստանի Հանրապետության
բարձրագույն դատական խորհրդի
2018թ. հուլիսի 9-ի թիվ
ԲԴԽ-23-Ն-1 որոշման

 

ՍՆԱՆԿՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ

 

Նստավայրի անվանում

Սպասարկման տարածք 

Դատավոր

 1. 

 քաղաք Երևան 

Երևան քաղաքի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ   

Ավագյան Գարիկ Կարոյի 

 2.  

 քաղաք Երևան  

Երևան քաղաքի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ     

Կատվալյան Լիլիթ Մարատի 

3. 

քաղաք Երևան 

Երևան քաղաքի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ  

Նարինյան Գևորգ Գրիշայի

 4. 

 քաղաք Երևան 

Երևան քաղաքի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ   

Թադևոսյան Սամվել Եփրեմի

 5.  

 քաղաք Երևան  

Երևան քաղաքի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի վարչական տարածքներ     

Փոլադյան Տիգրան Ռոբերտի 

6.  

քաղաք Երևան  

Երևան քաղաքի, Շիրակի, Լոռու,Արագածոտնի և Արմավիրի մարզերի վարչական տարածքներ   

Կուբանյան Արա Լևոնի  

7.  

քաղաք Երևան  

Երևան քաղաքի, Շիրակի, Լոռու,Արագածոտնի և Արմավիրի մարզերի վարչական տարածքներ   

Աթաբեկյան Արթուր Լյուդվիգի 

8.  

քաղաք Երևան  

Երևան քաղաքի, Շիրակի, Լոռու,Արագածոտնի և Արմավիրի մարզերի վարչական տարածքներ   

Մկրտչյան Բագրատ Սերգեյի 

9.  

քաղաք Երևան  

Երևան քաղաքի, Արարատի, Վայոց ձորի և Սյունիքի մարզերի վարչական տարածքներ    

Չիչոյան Արմեն Գառնիկի  

10.  

քաղաք Երևան  

Երևան քաղաքի, Արարատի, Վայոց ձորի և Սյունիքի մարզերի վարչական տարածքներ    

Բաբայան Արսեն Արտուշի 

11.  

քաղաք Գյումրի  

Երևան քաղաքի, Շիրակի, Լոռու, Արագածոտնի և Արմավիրի մարզերի վարչական տարածքներ   

Խաչատրյան Արմեն Օնիկի 

12.  

քաղաք Մասիս

Երևան քաղաքի, Արարատի, Վայոց ձորի և Սյունիքի մարզերի վարչական տարածքներ    

Հովհաննիսյան Արտաշես Ալֆրեդի 

  

Ընդհանուրը` 12 դատավոր

    

  

(2-րդ հավելվածը խմբ. 26.12.18 ԲԴԽ-61-Ն-5, 10.10.19 ԲԴԽ-67-Ն-12 որոշումներ)

 

 

pin
Բարձրագույն դատական խորհուրդ
09.07.2018
N ԲԴԽ-23-Ն-1
Որոշում